Річний звіт про діяльність закладу
Звіт
Завідувача Cтроїнецького ДНЗ «Ромашка» Строїнецької сільської ради Тиврівського району Вінницької області
Пшелуцької Олени Василівни перед колективом та громадськістю
за 2016-2017 н.р.
Відповідно до статті 20 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001р. № 2628-ІІІ (із змінами), Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 12 березня 2003р.
№ 305 (із змінами), наказу Міністерства освіти і науки України «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, та професійно-технічних навчальних закладів», від 28 січня 2005р. № 55, Примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 23 березня 2005р. № 178 завідувач дошкільного закладу має звітувати про свою діяльність перед педагогічним колективом, батьківським комітетом, радою та громадськістю.
Мета звітування:
Подальше утвердження відкритої та прозорої демократичної державно – громадської системи управління дошкільним навчальним закладом,поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.
Відповідно до пункту 3 Примірного положення завданнями звітування є:
1. Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.
2. Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.
Строїнецький дошкільний навчальний заклад «Ромашка» Строїнецької сільської ради розташований : с. Строїнці, вул. 30-річчя Перемоги 17,
електронна пошта:olena130476@ukr.net.
В даний час в ДНЗ функціонує 2 різновікові групи.
Загальна кількість становить 37 дітей.
Дошкільний навчальний заклад «Ромашка» працює з 7.00 – до 17.30 години за п’ятиденним робочим тижнем. Групові приміщення ДНЗ забезпечені необхідними меблями та ігровим обладнанням на 75%. Розвивальне середовище закладу організовано з урахуванням інтересів дітей і відповідає їх віковим особливостям.
Для занять дітей створені всі умови, а саме, обладнані спеціальні приміщення:
-музично-спортивна зала;
-методичний кабінет;
- медичний блок;
- для кожної вікової групи спортивно-прогулянкові майданчики.
Навчальний рік у ДНЗ починається з 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня по 31 серпня у закладі проводиться оздоровлення дітей (оздоровчий період).
ДНЗ «Ромашка» здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України:
- Конституції України
- Закону України “Про дошкільну освіту”
- Базового компоненту дошкільної освіти (нова редакція0
- Закону України “Про охорону праці”
- Закону України “Про цивільний захист”
- Закону України “Про дорожній рух”
- Закону України “Про відпустки”
- Кодексу Законів Про працю
- Програма розвитку дитини дошкільного віку «Дитина»
А також, відповідно Статуту та річного плану роботи ДНЗ, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи був схвалений педагогічною радою від 30.08.2016 року протокол № 1 та погоджений відділом освіти Тиврівської районної адміністрації.
Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей, формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту, виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.
Головною метою роботи ДНЗ «Ромашка» є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового та духовного розвитку.
І. Персональний внесок керівника у підвищення рівня організації
навчально-виховного процесу у навчальному закладі:
1.1. Вжиті завідувачем дошкільним навчальним закладом «Ромашка» заходи щодо охоплення навчанням дітей 5-ти річного віку
На виконання Закону України “Про дошкільну освіту”, листа МОН України від 18.12.2000 року “Про організацію роботи з дітьми старшого дошкільного віку», в дошкільному навчальному закладі на протязі 2016 – 2017 року функціонувало 1 група для дітей 6-го року життя, всього 18 дітей, які з 01 вересня 2017 року підуть до школи. Хочеться відмітити роботу вихователів старшої групи «Лісова казка» за сумлінне відношення по підготовці дітей до школи. Діагностика та опитування дітей старшого дошкільного віку показали гарну підготовленість їх до школи. Майбутні школярі групи засвоїли програму. Перевірка вміння робити звуковий аналіз показала, що діти в групі, виконують завдання на 90%
Обстеження психолога школи, показали, що розвиток психічних процесів дітей старших груп відповідають високому рівню розвитку .
Результати опитування дітей, заняття, співбесіди з малюками, перегляд поточних і контрольних занять, режимних моментів, огляди – конкурси виставок посібників до педрад свідчать, що в колективі працюють творчі, ініціативні педагоги, які використовують в своїй роботі найефективніші методи та прийоми для розвитку і виховання розумних, всебічно розвинутих дітей. Вихователі в своїй роботі використовують диференційований і індивідуальний підходи, показують вміння керувати колективом, володіють інноваційними технологіями навчання дошкільників.
На виконання статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2000р. № 646 «Про затвердження інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку», на виконання п.2 наказу Міністерства освіти і науки України від 22.12.2010 № 1175 « Про охоплення навчанням дітей і підлітків шкільного віку», «Про організацію обліку дітей дошкільного віку» (лист МОН України № 1/9 – 263 від 07.05.2007 р.), з метою забезпечення організації та проведення обліку дітей дошкільного віку, дотримання конституційних вимог щодо охоплення їх навчанням в дошкільних закладах освіти , створення належних умов для здобуття громадянами дошкільної освіти у нашому дошкільному закладі, створена робоча група для організації обліку дітей від народження до шести років, які проживають на території села Строїнці. Таким чином, педагогічним колективом закладу було складено банк даних дітей, які не відвідують дошкільні заклади, та проведено моніторинг результативності охоплення дошкільної освітою дітей цієї категорії . Виявилося, що майже 98% дітей, яким виповнилося 5 років, відвідують заклад.
1.2. Створення умов для варіативності навчання та вжиті заходи щодо
упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес
Організація методичної роботи дошкільного навчального закладу, заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних технологій у навчальний процес, згідно з концептуальними засадами програми розвитку дитини дошкільного віку регламентувалися річним планом закладу. Інновації в ДНЗ є необхідними для ведення пошуку шляхів розв’язання проблем, наявних в дошкільній галузі; прагнення наших педагогів підвищити якість освітніх послуг, урізноманітнити їх, задовольняючи зростаючі з кожним роком запити окремих батьків . Педагоги закладу реалізують зміст освіти через інтеграцію різних видів дитячої діяльності. Заняття вихователі розрізняють за способом організації дітей: групові, підгрупові, індивідуальні, індивідуально – групові. А за змістом вони інтегровані відповідно до певних пізнавальних завдань. Для забезпечення системного підходу до реалізації завдань дошкільної освіти в ДНЗ функціонує методичний кабінет,який є науково – методичним осередком для педагогів які працюють в закладі та батьків діти яких відвідують наш заклад.
Педагогам ДНЗ надана можливість впроваджувати різні форми підвищення фахової майстерності: самоосвіта, взаємовідвідування методичних заходів, колективні перегляди, використання кращого досвіду вихователів садка, проходження курсів підвищення кваліфікації.